Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Hangi türü yapıolar ??

+5
sigurdsson
sokkatara
Kenjiii
emulsion
Sevenfoldist
9 posters
YazarMesaj
Sevenfoldist
Admin
Sevenfoldist

Hangi türü yapıolar ?? Empty
MesajKonu: Hangi türü yapıolar ??   Hangi türü yapıolar ?? EmptyCuma Tem. 20, 2007 10:58 am

ya kafam çok karıştı şimdi punk hardcore hardrock yapıolar diye duydum ama metal yapıolarmış??
https://avengedtr.yetkin-forum.com
emulsion
Üye
emulsion

MesajKonu: Geri: Hangi türü yapıolar ??   Hangi türü yapıolar ?? EmptyPerş. Ocak 17, 2008 2:49 pm

kendilerini iron maiden'ın melodik yapısının dream theater'ın müzisyenliği ile buluşması olarak tanımlıyan grup metallica,pantera,slayer gibi metal tarihinin önemli gruplarını dinleyerek büyümüş.ayrıca özellikle balladlarında beliren bariz guns n roses etkisi grubun yalanmadığı bir diğer durum. tabi bu gruplar hepimizin dinleyerek büyüdüğü gruplar ve bu gruplardan esinlenerek müzik yapma fikri hiç de yeni değil. ancak onları benzerleri binlerce kez denenmiş bir formülden varolmuş standart ve ortalama gruplardan ayıran hiç değişmeyen sert müziklerinin ve güçlü altyapılarının yanısıra, yer yer bu soundun üzerine metalden popa kadar varabilen türde vokal denemeleri. ve bunu şaşırtıcı derece iyi yapabilmeleri. tabi ki buarada anahtar nokta; müzisyenlik. bu sıralar rock camiası her yerde onları konuşuyor ve destekliyor. eğer bu çocuklar doğru adımları atarlarsa geleceğin en iyi ve en büyük metal gruplarından biri olacaklar...
Kenjiii

Kenjiii

MesajKonu: Geri: Hangi türü yapıolar ??   Hangi türü yapıolar ?? EmptyPaz Ocak 20, 2008 6:46 pm

metalcore, hardcore, hardrock die bliorm bn ama....

bkz.http://en.wikipedia.org/wiki/Avenged_Sevenfold

wikiye numetal yazan adamın aklına şaşiim bn..Smile
sokkatara

MesajKonu: Geri: Hangi türü yapıolar ??   Hangi türü yapıolar ?? EmptyC.tesi Nis. 12, 2008 1:27 pm

sanırım punk metal diye adlandırıolarmış müziklerini. Enstrman olarak bakarsan metal ama matt çoğu yerde punk gibi söylüo bence. Punk metal olayını arkadaşım söyledi bilmiyorum tam olarak ama bencede öyle
sigurdsson
Üye
sigurdsson

MesajKonu: Geri: Hangi türü yapıolar ??   Hangi türü yapıolar ?? EmptyPaz Nis. 13, 2008 10:02 pm

Ne 'OlURsA ^^ OLsUN___GÜzEl i$ YpıYOlar_!_!'!_'!_^!'^_!'_^!_'^!
ve YapMaYA'da
DeVAM

EdECEkleRiNi|

£>düSünüYOruM!_!_'!_'!
regg

MesajKonu: Geri: Hangi türü yapıolar ??   Hangi türü yapıolar ?? EmptyPaz Mayıs 04, 2008 6:47 pm

unholy confessions'a bakalım..şarkının başlangıcı metalcore, şarkının nakaratı punk..
bazı şarkıları glam metal tarzı,bazıları senfonik hatta sidewinder ın sonu flamenko,sanırım bu grup için birkaç tür sentezi desek daha doğru olur zaten hiçbi grup şarkılarında,albümlerinde tek tür yapmıyo..metallica'nın black albümünün heavy,bazılarının thrash olması gibi..
*Synyster(L)*

MesajKonu: Geri: Hangi türü yapıolar ??   Hangi türü yapıolar ?? EmptyC.tesi Eyl. 06, 2008 7:35 pm

ne çalarlarsa çalsnlar benim kulak zevkime uyuyosa ne tür olursa dinlerim ben Very Happy
worldisblack

worldisblack

MesajKonu: Geri: Hangi türü yapıolar ??   Hangi türü yapıolar ?? EmptySalı Ekim 07, 2008 8:19 pm

ben metalcore diye biliyorum. zaten ne yaparlarsa yapsınlar çoook güzel yapıolar!
müge

müge

MesajKonu: Geri: Hangi türü yapıolar ??   Hangi türü yapıolar ?? EmptyCuma Mayıs 15, 2009 9:39 pm

ne tür olursa olsun süperler!!!!

Hangi türü yapıolar ??
1 sayfadaki 1 sayfası